XWNZX

XWNZX

Fanzine

Wygrać Nowe Życie to fanzine działający w obrębie sceny hardcore/punk, osadzony w tradycji i estetyce DIY (zrób to sam). Naszym głównym celem jest promowanie zdrowego stylu życia, wolnego od substancji zmieniających świadomość, oraz filozofię i dietę wegańską. Z założenia ma to stanowić alternatywę dla konsumpcyjnego stylu życia, opartego na destrukcyjnym stosunku do siebie, otoczenia i bezmyślnym okrucieństwie wobec zwierząt. Bliska naszemu sercu jest postawa straight edge, oparta na wzajemnym szacunku, świadomości i rozwoju osobistym.
Trzymamy się z daleka od jakiejkolwiek religii, kościoła czy organizacji politycznych. To nasz prywatny stosunek i nie zabraniamy nikomu mieć własnego. Jednak nasza tolerancja kończy się tam, gdzie zaczyna się nienawiść. Nie mamy nic wspólnego z nacjonalistyczną mutacją SxE. Jesteśmy bezwzględnie przeciwko jakiejkolwiek ideologii opartej na nienawiści, w tym faszystowskiej, rasistowskiej, seksistowskiej, homofobicznej etc.
Muzyka hardcore/punk to nasza młodość, pasja i zaangażowanie. Dlatego jest ona tak bliska naszemu sercu i dlatego prezentujemy na naszych łamach zespoły i wszelkie formy aktywności działające w obrębie tego gatunku.
Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym, kto podąża tą samą ścieżką, lub bliskie mu są podobne wartości. Aby gościć na naszych łamach, nie trzeba koniecznie być vegan/straight edge, ale trzeba mieć coś ciekawego do powiedzenia oraz - co wydaje się oczywiste - pozytywny stosunek do w/w wartości. To, w jaki sposób żyjesz jest kwestią Twojego indywidualnego wyboru, my nie oceniamy, nie krytykujemy i nie mówimy, co jest lepsze. Staramy się jedynie swoją postawą pokazać, jak żyjemy, co jest dla nas ważne i dlaczego.
Stay true! Stay Positive!
22.4.15

Dotychczas ukazały się:
Wygrać nowe życie #1, wiosna 2015, 40 stron A5, nakład 222 egz.
Wygrać nowe życie #2, jesień 2015, 52 strony A4, nakład 333 egz.
Wygrać nowe życie #3, wiosna 2016, 64 strony A4, nakład 400 egz.
Wygrać nowe życie #4, lato 2017, 84 strony A4, nakład 500 egz.
Wygrać nowe życie #5, wiosna 2018, 100 stron A4, nakład 500 egz.

 Obsługiwane przez usługę Blogger.